Wychowujemy dziecko- jesteśmy ostrożni

Do pomocy edukacyjnych, z których korzysta niemal każdy rodzic należą maty edukacyjne. Rodzice chwalą sobie tego rodzaju rozwiązania, głównie ze względu na własną wygodę i spokój w czasie zabawy dziecka.

Niestety, okazuje się, że zabawka ta wcale nie jest tak korzystna dla dziecka jak się pierwotnie wydawało i może wywołać szereg niepożądanych zdarzeń, rzutujących na rozwój dziecka.

Bezpieczna mata edukacyjna od Kiddabadam.com

Mata edukacyjna jest na ogół bardzo kolorowa i wydaje szereg różnego rodzaju odgłosów. Ilość bodźców produkowanych przez zabawkę jest jak się okazuje, zbyt duża dla tak małego dziecka, które rozwijając się uczy się każdego impulsu, czy dźwiękowego, czy tez wzrokowego po kolei. Przypomina to trochę układanie puzzli, przy których nad każdym kolejnym elementem trzeba się na chwilę zatrzymać i zastanowić. Zbyt duża ilość bodźców dostarczanych dziecku sprawia, że staje się ono nerwowe i pobudzone, a sam proces rozwoju zostaje zaburzony.

Co więcej, maty edukacyjne mogą również niekorzystnie wpływać na układ ruchowy dziecka. Ich gąbczasta struktura utrudnia naturalne odpychanie się malucha od podłoża, co najlepiej kształtuje się na zwykłej, twardej podłodze. Dodatkowo maty są zbyt śliskie, co może skutkować niefortunnym ześlizgnięciem nóżki, czy rączki oraz jej urazem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Toys. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *